Fenerbahçeli taraftara İsmail Kartal şoku, 1 sene daha takımın başında çünkü başarılı

Fenerbahçe önce Türkiye Kupası ardından da UEFA Konferans Ligi’ne havlu atmıştı. Son tahlilde ligdeki puan farkı da 6’ya çıkınca taraftar İsmail Kartal’a isyan bayrağını açtı.

Şu anda Fenerbahçe’de işler biraz karışık. Yaklaşan bir seçim süreci bulunuyor. Bu seçimde Aziz Yıldırım’ın tekrardan aday olacağı konuşuluyor. Bunun yanı sıra Ali Koç da bir dönem daha takımın başkanlığı için aday olacağını açıklamıştı.

Hali hazırda en çok merak edilen şeylerin başında takımın başına geçecek yeni isim bulunuyor. Fakat görünen o ki İsmail Kartal önümüzdeki sezonda da takımın başında olacak.

Yönetim İsmail Kartal’ın başarılı bir sezon geçirdiğinde hem fikir. Gerçekten de mevcut tabloya baktığımız zaman Fenerbahçe’nin topladığı puanlarla çoktan şampiyonluğunu ilan etmesi gerekirdi.

Fakat Fenerbahçe’nin talihsizliği Galatasaray’ın tüm rekorları alt üst ettiği sezona denk gelmesi oldu.

Bu durum İsmail Kartal ve mevcut Fenerbahçe takımının başarılı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Nitekim yönetim de bu durumun farkında.

Fenerbahçe bu sene topladığı puanı son 9 sezonun herhangi birinde toplamış olsaydı, açık ara şampiyonluğu göğüslerdi.

Şu andaki genel beklenti şu şekilde. Ali Koç yeni sezonda da başkanlık görevini sürdürmeye devam edecek. Takımın başında takımı tanıyan İsmail Kartal’ı bırakacak.

İsmail Kartal için önümüzdeki sezon belirleyici olacak. Şampiyonluk harici hiçbir başarı, başarı olarak görülmeyecek.

Şimdi asıl merak edilen şey ise Fenerbahçeli taraftarın bu karara nasıl bir tepki göstereceği. Bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir