Özgür Özel, 21 belediye başkanıyla buluştu: Nokta koysanız herkesin haberi oluyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti genel merkezinde düzenlenen toplantıda CHP’li 21 il belediye başkanıyla bir araya geldi. toplantıya CHP’li büyükşehir belediye başkanları katılmadı. Toplantıda konuşan Özgür Özel, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde partisinin önemli bir başarı elde ettiğini belirterek, CHP’yi 47 yıl sonra birinci parti yaptıklarını söyledi.

‘İKTİDAR ORTAĞI DEĞİLİZ AMA İKTİDARA ORTAĞIZ’

DHA’nın haberine göre yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Özel toplamda 409 belediye kazandıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Cumhuriyet Halk Partisi; nüfusa göre yüzde 65, milli gelire göre yüzde 80, toplanan verginin de yüzde 87’sinin toplandığı bir coğrafyada hizmet üretiyor. 31 Mart seçimleri, Türkiye’de siyasetin millet eliyle yeniden bir dengeye kavuşturulduğu bir seçimdi. Çünkü içinde bulunduğumuz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, bütün yetkileri 5 yıl boyunca orantısız bir şekilde yürütmenin başına veriyor. Ve bu kişi bir siyasi partinin genel başkanı da olabiliyor. Bu toprakların alışık olmadığı, dengenin, denetlemenin olmadığı, bir kişinin her şeye karar verdiği bir süreçte seçmenin feraseti devreye girdi ve seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’ni elbette iktidar ortağı yapmadı ama iktidara ortak yaptı, geneldeki iktidarı yerelden dengeledi.”

HASSASİYET UYARISI

Özel, “Bu dönem yapacağımız iş Burdur’daki CHP belediyeciliğini kalıcı kılmaktan, Kütahya’yı ikinci bir kez kazanmaktan daha büyük bir yükümlülüğümüz var. Bu yükümlülüğümüz; Kastamonu’da, Amasya’da yapacağımız hizmet bize genel iktidarı getirecek. Bu 21 il çok önemli bir noktada. Çünkü her birinizin sınırında bizim iktidarda olmadığımız ilçeler var” diye konuştu.

CHP’nin tertemiz, beyaz bir sayfa olduğunun ve AK Parti’den farkının da bu olduğunu söyleyen Özel, “Biz bembeyaz bir sayfayız; dolma kalemle bir nokta koysanız herkesin haberi oluyor, herkes onu konuşuyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bugünkü 20 yıllık pratiği kir göstermeyen, koyu gri bir kağıt. Üzerinde ne olursa olsun millet artık onu konuşmuyor. O yüzden sizin çok büyük bir hassasiyet göstermeniz gerekiyor. Geçtiğimiz haftalarda yapılan atamalarda şunu gördük; sanki kendi belediyelerinde böyle değilmiş gibi bir akrabalık ilişkisini köpürtüp, ‘Bakın Cumhuriyet Halk Partisi de aynı şeyi yapıyor.’ Kafada yaratmaya çalıştıkları algı şu; ‘Bunların birbirinden farkı yok’. Kendi durumlarını inkar etmiyorlar, onu millet kanıksamış. Bu konuda hepinizden anlayış bekliyoruz, hepinizden üst düzey dikkat bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir